| امروز شنبه, ۲۸ مهر , ۱۳۹۷ |
سرخط خبرها:

آیت‌‌الله میرباقری تشریح کرد؛


کار مهم و تاریخی امام سجاد(ع)

امام سجاد(ع) دو اقدام را به انجام رساندند: يكي ايجاد يک معنويت حقيقي در تاريخ اسلام، و ديگری، احياي گرايش به اهل بيت(ع) بر محور سيد الشهداء(ع).

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ـ تحلیلی طلیعه، آیت الله سیدمحمدمهدی میرباقری، رئیس فرهنگستان علوم اسلامی قم در سخنانی در مورد امام سجاد(ع) گفت: امام سجاد(ع) دو اقدام را به انجام رساندند: یکی ایجاد یک معنویت حقیقی در تاریخ اسلام، و دیگری، احیای گرایش به اهل بیت(ع) بر محور سید الشهداء(ع).

وی افزود: یکی از کارهای ایشان که جزء عبادات علنی امام سجاد(ع) بود بکاء بر سیدالشهداء(ع) است. گاهی به نظر می‌رسد که این چه مبارزه‌ای است؟ گریه، مبارزه مسن‌ها و پیرمردها و پیرزن‌ها است! در‌حالی‌که این‌گونه نیست. این درک از کار حضرت سجاد(ع) غلط است. برخی از انقلابی‌های قبل انقلاب اسلامی، می‌گفتند چرا از مردم اشک می گیرید، اسلحه به دستشان بدهید! متوجه نبودند که اسلحه را مارکسیست‌ها هم می دهند! کشته دنیا که به دردی نمی‌خورد.

وی تأکید کرد: اگر بخواهید آدمی تربیت کنید که هستی‌اش را برای امام و در راه ولایت بدهد باید یک عمر برای امام حسین(ع) گریه کرده باشد، صاف شده باشد و حق و باطل را شناخته باشد، انگیزه جهادش درست شده باشد. زیارت عاشورا همین است، انگیزه درگیری بین حق و باطل را بر محور عاشورا ایجاد می‌کند.

انتهای پیام/

کد خبر : 54615
تاريخ ثبت خبر : ۲۴ مهر ۱۳۹۶
ساعت بارگزاری خبر : ۱۰:۱۹
برچسب‌ها,

دیدگاه شما

( الزامي ) (الزامي)