| امروز جمعه, ۲۰ تیر , ۱۳۹۹ |
سرخط خبرها:

در آستانه محرم ۱۴۴۰؛


کتاب «عاشورا و امروز ما» منتشر می‌شود

کتاب «عاشورا و امروز ما»، مجموعه گفتارهای صاحب‌نظران و اندیشمندان حوزه و دانشگاه، در سلسله نشست‌های برگزارشده توسط انجمن «اندیشه و قلم» و پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات است که پس از تنظیم، از سوی انتشارات پژوهشگاه منتشر می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری ـ تحلیلی طلیعه، در این کتاب، مباحث سیدمحمدرضا بهشتی، آیت‌الله سید ضیاء مرتضوی، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین مهدی مهریزی، دکتر اسماعیل آذر، دکتر علی مطهری، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین محمدتقی فاضل میبدی، آیت‌الله محمد سروش محلاتی، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین مرتضی جوادی آملی، دکتر غلامرضا ظریفیان، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین ناصر نقویان و استاد مرتضی باقری تدوین شده است.

کتاب «عاشورا و امروز ما» منتشر می‌شود

به استناد این کتاب، در سال‌های اخیر، نه‌تنها از رونق مجالس عزای حضرت اباعبدالله الحسین (ع) در جامعه کاسته نشده، بلکه می‌توان گفت هرسال میزان ظهور و بروز مجالس عزاداری شهدای کربلا فزونی یافته است. اما به نظر می‌رسد آنچه فلسفۀ نهضت عاشورا و بیداری و اصلاح است، کمتر در این مجالس به چشم می‌خورد. از این‌رو، سلسله نشست‌هایی با هدف آسیب‌شناسی این مجالس و نیز بهره‌گیری از معارف عاشورایی برای زندگی فردی و اجتماعی امروز، به همت انجمن «اندیشه و قلم» و پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات و با حضور اهل فکر و اندیشه برگزار شد که مباحث آن به کوشش امین افخم در این کتاب، آماده‌سازی و تنظیم شده است.

یادآور می‌شود، «دعا در عرفه، اجابت در عاشورا»، «شناسایی قاتل واقعی امام حسین (ع)»، «سیر مرثیه‌سرایی در ایران»، «گفتگو در آموزه‌های دینی و واقعۀ عاشورا»، «بازخوانی هدف قیام امام حسین (ع)»، «امام حسین (ع) و اصلاح امت»، «انقلاب، ارزش یا روش؟»، «قیام حسینی در برابر الهیات اموی»، «آزادی و اسارت عاشورا»، «میراث کربلا متعلق به کیست؟» و «عاشورا، جلوه‌گاه زیبایی‌ها» عناوین مباحث این کتاب است.

انتهای پیام/

کد خبر : 75993
تاريخ ثبت خبر : ۲۰ شهریور ۱۳۹۷
ساعت بارگزاری خبر : ۱۱:۲۵
برچسب‌ها, ,

دیدگاه شما

( الزامي ) (الزامي)