| امروز سه شنبه, ۲۹ خرداد , ۱۳۹۷ |
سرخط خبرها:

به قلم یحیی یثربی؛


چاپ دوم کتاب «عرفان و شریعت» منتشر شد

چاپ دوم کتاب عرفان و شریعت اثر دکتر یحیی یثربی، توسط انتشارات کانون اندیشه جوان، منتشر و در دسترس مخاطبان قرار گرفته است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ـ تحلیلی طلیعه به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، چاپ دوم کتاب عرفان و شریعت اثر دکتر سید یحیی یثربی به تازگی توسط انتشارات کانون اندیشه به بازار فروش رسیده است.

در بخشی از معرفی این اثر آمده است: «شیفتگی و دلدادگی به آنچه ناپیداست، آدمی را به کشف قلمروی نو می‌خواند؛ اما به هر دستی نمی‌توان چشم دوخت، گوش به هر سخن نمی‌توان سپرد. نسیم رازآلود عرفان هر از گاه سری به درون می‌کشد؛ ولی چگونه جانمان را به او بسپاریم! ما را از مقابل دیدگان دل نگران شریعت نمی‌رباید؟ و آیا شرع با خاطری آسوده دستمان را به عرفان می‌سپارد و خود به مراقبت می‌نشیند؟ آیا این دو می‌گریزند؟ می‌ستیزند؟، یا آنکه دو هم‌زادند که یکی دل می‌برد و یکی پا می‌برد و شاید عرفان، طریقتی باشد که از کوچه شریعت می‌گذرد!»

چاپ دوم کتاب عرفان و شریعت از هشت فصل به شرح زیر تشکیل شده است:

فصل اول: تعریف عرفان و تشخیص آن؛

فصل دوم: سابقه عرفان‌ها و برتری عرفان اسلامی؛

فصل سوم: نسبت دین و عرفان؛

فصل چهارم: دین یا عرفان؛

فصل پنجم: ردّ و قبول عرفان؛

فصل ششم: جایگاه شریعت در قلمرو عرفان؛

فصل هفتم: سقوط تکلیف یا شکوه بندگی!؛

فصل هشتم: هشدارهای ضروری در حوزه عملی و اجرایی عرفان.

din-va-shariaat-b

چاپ دوم کتاب عرفان و شریعت اثر دکتر یحیی یثربی، با قیمت ۱۷،۰۰۰ تومان توسط انتشارات کانون اندیشه جوان، منتشر و در دسترس مخاطبان قرار گرفته است.

علاقه مندان جهت کسب اطلاعات تکمیلی و تهیه کتاب می‌توانند به‌ وبگاه کانون اندیشه جوان یا سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی مراجعه کنند.

انتهای پیام/

 

کد خبر : 38648
تاريخ ثبت خبر : ۲۲ دی ۱۳۹۵
ساعت بارگزاری خبر : ۱۳:۳۱
برچسب‌ها, ,

دیدگاه شما

( الزامي ) (الزامي)