| امروز دوشنبه, ۵ فروردین , ۱۳۹۸ |
سرخط خبرها:


نگاهی اجمالی به کتاب «سیره پژوهی رژی بلاشر»

کتاب «سیره پژوهی رژی بلاشر»، خاور شناس فرانسوی توسط زیبا شفیعی خوزانی، عضو هیات علمی دانشگاه پیام نور نطنز به نگارش درآمده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ـ تحلیلی طلیعه، در معرفی این کتاب آمده است: بررسی انتقادی منابع تاریخ اسلام در اروپای سده نوزدهم میلادی، تشکیک و بی اعتمادی به همه منابع روایی وتاریخی اسلام و یاس از امکان ارائه سیره ای صحیح از پیامبر اسلام(ص) را برای برخی از مورخان و سیره نویسان غربی به همراه داشت.

در چنین فضایی رژی بلاشر(۱۹۷۳ـ۱۹۰۰م) خاور شناس فرانسوی اعلام داشت که می توان به کمک قرآن، تنها منبع معاصر پیامبر، پاره ای اسناد معتبر موجود و برخی اطلاعات تکمیلی مربوط به حوزه زبان شناسی، قوم شناسی، تاریخ ادیان و…، شرح حال تاریخی قابل قبولی از پیامبر اسلام(ص) تدوین نمود.

او در کتاب «مساله محمد، شرح حال نقادانه ای از پیامبر اسلام(ص)» تاریخ زندگانی پیامبر اسلام(ص) را نه با استفاده از اخبار و اطلاعات سیره که صرفاً بر اساس شواهد قرآنی تدوین نموده و شهادت سنت را تنها به منظور تایید مطالب به کار گرفته است. شیوه ای نو که موجب ارائه دیدگاه ها و نقطه نظرات پرباری در زمینه سیره پیامبر اسلام(ص) در اروپا گردید.

انتهای پیام/

کد خبر : 65941
تاريخ ثبت خبر : ۲۷ فروردین ۱۳۹۷
ساعت بارگزاری خبر : ۱۱:۵۹
برچسب‌ها,

دیدگاه شما

( الزامي ) (الزامي)