| امروز سه شنبه, ۲۹ مهر , ۱۳۹۹ |
سرخط خبرها:

معرفی کتاب؛


انتشار کتاب «عدالت از منظر مردم‌سالاری دینی و لیبرال»

کتاب «عدالت از منظر مردم سالاری دینی و لیبرال» نوشته سید محمدرضا شریعتمدار و سیدکاظم سیدباقری به همت دفتر نشر معارف و کانون اندیشه جوان، منتشر شد.

به گزارش پایگاه خبری ـ تحلیلی طلیعه، کتاب «عدالت از منظر مردم سالاری دینی و لیبرال» نوشته سید محمدرضا شریعتمدار و سیدکاظم سیدباقری و به همت دفتر نشر معارف و کانون اندیشه جوان، منتشر شد.

مفهوم بنیادین عدالت به مثابه دغدغه‌ای خاموشی ناپذی در تاریخ اندیشه ورزی سیاسی اجتماعی، آوردگاه بحث و نظر اندیشمندان بوده است.
عدالت مبتنی بر پی رنگ اصول دموکراسی لیبرال سرانجام بسامان خود را در تامین همه نیازهای فرد می جوید؛ اما عدالت در رویکرد مردم سالاری دینی و خاستگاه اسلامی اش از ریشه های خلقت فطری این نیاز در انسان معنا می گیرد.
دغدغه اثر حاضر آن است تا جایگاه عدالت را از دو منظر اسلامی و دموکراسی لیبرال بررسی کند و به سؤالاتی مانند اصول دموکراسی لیبرال و مردم سالاری دینی پاسخ دهد.

کتاب «عدالت از منظر مردم سالاری دینی و لیبرال» در هفت گفتار تنظیم شده است. در گفتارهای اول و دوم به تبیین مفاهیم بحث و اصول نظری هر یک از مکاتب پرداخته؛ در گفتارهای سوم، چهارم و پنجم به نگرش هریک از این دو مکتب به عدالت، اشاره و نظرگاه هریک به عدالت مورد نقد و بررسی قرار گرفته شده است. پس از روشن شدن مرزهای مردم سالاری دینی و جداسازی آن از دموکراسی لیبرال، در گفتار ششم، عدالت را از منظر دو مکتب، مورد مقایسه قرار داده و در گفتار هفتم به ساز و کارهای تأمین عدالت اجتماعی از منظر مردم‌سالاری دینی پرداخته شده است.

این کتاب به قلم سیدمحمرضا شریعتمدار و سیدکاظم سیدباقری در ۱۶۰ صفحه و قیمت ۸۰۰۰ تومان منتشر شده است.

کد خبر : 61518
تاريخ ثبت خبر : ۱۵ بهمن ۱۳۹۶
ساعت بارگزاری خبر : ۰۹:۵۲
برچسب‌ها, ,

دیدگاه شما

( الزامي ) (الزامي)