| امروز دوشنبه, ۲۷ خرداد , ۱۳۹۸ |
سرخط خبرها:

مدیرکل فرهنگی سازمان اوقاف:


آستان مقدس امام زادگان؛ هسته اصلی تمدن و پیدایش شهرها

سید محمدکاظم موسوی متقی گفت: بقاع امام زادگان مرکز ترویج دین و فرهنگ است و از گذشته هسته اصلی و مرکزی پیدایش شهرها و تمدن بوده اند.

به گزارش پایگاه خبری ـ تحلیلی طلیعه به نقل از رادیو گفت‌و‌گو، حجت الاسلام سید محمدکاظم موسوی متقی در مصاحبه با برنامه «صبح و گفت وگو» روز بزرگداشت امام زادگان را مختص تجلیل از مقام معنوی وارثان عترت و ارمغان آوران معارف شیعه و اسلام ناب معرفی کرد.

وی با اشاره به اهمیت دهه کرامت در توجه بیشتر به مقام امام زادگانی که به شوق دیدار علی بن موسی الرضا(ع) وارد کشورمان شدند، گفت: امام زادگان به دستور ائمه(ع) برای تبلیغ دین و هدایت مردمان مناطق مختلف ایران به کشورمان آمدند.

موسوی متقی ضمن تشریح برنامه های فرهنگی سازمان اوقاف اظهار کرد: در این برنامه ها از خیرین بقعه ساز تجلیل می شود و در طول زمان شاهد اقدامات این خیرین بوده ایم.

مدیرکل فرهنگی سازمان اوقاف یادآور شد: در چند سال اخیر دشمنان شبهات زیادی در خصوص جایگاه زیارت امام زادگان مطرح و شبکه های معاند در اسامی و سندیت بقاع متبرک و امام زادگان شبهه افکنی می کنند.

حجت الاسلام موسوی متقی گفت: سازمان اوقاف با توجه به ظرفیت های رسانه ای و وظایف ذاتی این شبهات را پاسخ داده و اقدام به تنویر افکار عمومی می کند.

وی اظهار کرد: امام زادگان به جز کارکردهای زیارتی، در ایجاد حال خوب در مردم نیز تاثیر مثبتی دارند. بنابراین کارکردهای امام زادگان بسیار زیاد است و خدمات شایانی در کنار ترویج معارف دین به مردم ارائه کرده اند.

 موسوی متقی با اشاره به شکل گیری بسیاری از حوزه های علمیه و برگزاری مراسم و مناسک مذهبی در بقاع متبرک امام زادگان گفت: بقاع امام زادگان مرکز ترویج دین و فرهنگ است و هسته اصلی و مرکزی پیدایش شهرها و تمدن بوده اند.

 انتهای پیام/

کد خبر : 72261
تاريخ ثبت خبر : ۲۷ تیر ۱۳۹۷
ساعت بارگزاری خبر : ۱۳:۲۷
برچسب‌ها, ,

دیدگاه شما

( الزامي ) (الزامي)