| امروز یکشنبه, ۱۶ بهمن , ۱۴۰۱ |
سرخط خبرها:

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/tolounew/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2730

معرفی کتاب؛


کتاب «گفتارهایی در فقه فرهنگ و ارتباطات» منتشر شد

کتاب «گفتارهایی در فقه فرهنگ و ارتباطات» تألیف حجت الاسلام دکتر احمدعلی قانع به همت انتشارات دانشگاه امام صاق(ع) منتشر شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ـ تحلیلی طلیعه، کتاب «گفتارهایی در فقه فرهنگ و ارتباطات» تألیف حجت الاسلام دکتر احمدعلی قانع منتشر شد.

چکیده این کتاب در ادامه می آید:

با پیدایش موضوعات جدید فرهنگی ارتباطی و یا توجه بیشتر جامعه به موضوعات قدیم، فقه که تئوری اداره انسان از گهواره تا گور است، باید حکم شرعی آنها را روشن کند تا مردم در تعامل با تک تک مسائل، وظیفه دینی خود را دانسته و حدود الهی را که عامل سعادت فرد و جامعه است رعایت نمایند.

در کتاب حاضر سعی شد موضوعات و مسائل فرهنگی ارتباطی زیر مطرح و به شیوه اجتهادی مورد بررسی قرار گیرد.

 تعامل با غیر شیعیان، تعامل با اهل کتاب ، معنای تشبه به کفار، طهارت یا نجاست کافران، ذبیحه کافران، ازدواج با کفار، بازدید غیر مسلمانان از اماکن مقدسه ، مصافحه با کافران، اهمیت رسانش پیام، محورهای ممنوعیت رسانش پیام، آسیب شناسی فقهی و اخلاقی پیام های بازرگانی، موسیقی و غنا، احکام و آداب عکاسی، فقه ستر و نظر در عالم واقع و مجاز، فقه آئین ها و مناسک جمعی (تعزیه، عزاداری، قمه زنی) غم و شادی در سیره معصومان(ع)، قرآن و روابط عمومی و مطالبی پیرامون سیاست گذاری فرهنگی اهم موضوعات این کتاب را تشکیل می‌دهد.

این کتاب که حاصل تدریس هفت ساله فرهنگ و ارتباطات در اسلام و اثری تلفیقی در راستای اهداف و رسالت های دانشگاه امام صادق(ع) است که به همت انتشارات دانشگاه امام صاق(ع)  .منتشر شد

انتهای پیام/

کد خبر : 56201
تاريخ ثبت خبر : 13 نوامبر 2017
ساعت بارگزاری خبر : 12:37
برچسب‌ها:, , ,

دیدگاه شما

( الزامي ) (الزامي)