| امروز شنبه, ۷ خرداد , ۱۴۰۱ |
سرخط خبرها:

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/tolounew/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2730

با شرحی از غلامحسین ابراهیمی‌دینانی؛


کتاب «کلمات مکنونه» منتشر شد

کتاب «کلمات مکنونه»، شرح غلامحسین ابراهیمی‌دینانی بر «الکلمات المکنونه» فیض کاشانی روانه بازار نشر شد.

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی طلیعه، رساله «الکلمات المکنونه» دربردارنده یکصد کلمه در معارف اعتقادی و اخلاقی با دیدگاهی حِکمی و عرفانی است و در آن احادیثی از ائمه معصومین(ع) نقل شده است که در نظر برخی از اهل حدیث، در کتب حدیث شیعیان وجود ندارند.

زبان تألیفی این رساله فارسی و عربی است و در آن به مباحثی همچون هستی مطلق، اسماء و صفات حق‌تعالی، اعیان ثابته و چگونگی علم خداوند، کیفیت خلق عالم، نفس آدمی، انسان کامل و دیگر مسائل حکمت اسلامی پرداخته شده است   .

فیض‌کاشانی در این رساله با غایت جمع بین فلسفه و دیانت به مسائل فوق پرداخته است. راه فیض در این رساله را می‌توان جدا از راه دیگر اهل حدیث دانست؛ زیرا او با تفویض امور به خداوند ذوالجلال و پیروی شرع انور، راه تعمق در اسرار قرآن و روایات را پیش گرفته است که فهم اسرار قرآن و احادیث معصومین (ع) بدون نظر عمیق و توجه دقیق امکان‌پذیر نیست.

یآدآور می‌شود، کتاب «کلمات مکنونه»، شرح غلامحسین ابراهیمی‌دینانی بر الکلمات المکنونه ملامحسن فیض کاشانی در ۵۳۵ صفحه با قیمت ۶۵۰۰۰ تومان از سوی نشر نورسخن منتشر شد.

انتهای پیام/

کد خبر : 78530
تاريخ ثبت خبر : 12 نوامبر 2018
ساعت بارگزاری خبر : 16:07
برچسب‌ها:, ,

دیدگاه شما

( الزامي ) (الزامي)