| امروز سه شنبه, ۱۶ آذر , ۱۴۰۰ |
سرخط خبرها:


کتاب «نظام اجتماعی مطلوب از منظر قرآن کریم» منتشر شد

کتاب «نظام اجتماعی مطلوب از منظر قرآن کریم» از سوی نشر جامعه المصطفی(ص) وارد بازار نشر شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ـ تحلیلی طلیعه به نقل از ایکنا، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدرضا آقائی، عضو هیئت علمی المصطفی(ص) و عضو انجمن قرآن‌پژوهی و نویسنده این اثر گفت: بعد از انقلاب اسلامی همواره این دغدغه وجود داشت که باید به ساماندهی علوم اجتماعی و انسانی و عرصه‌های مختلف زندگی بر مبنای قرآن بپردازیم؛ از این‌رو باید قدم‌هایی در مطالعات قرآنی از یک طرف و مطالعات میان‌رشته‌ای از سوی دیگر صورت بگیرد.

آقایی با تاکید بر اینکه برای دست‌یابی به سبک زندگی اسلامی باید به قرآن مراجعه شود بیان کرد: من در این کتاب از یکسو به شناسایی و بیان ضعفهای اجتماعی در نظام‌های غیردینی پرداخته‌ام و با رویکردی جامعه‌شناسانه این مسائل مطرح شده است.

وی عنوان کرد: مدت ۲۳ ساله نزول قرآن و تدریجی بودن آن ضرورت مراجعه مستمر به قرآن را ثابت می‌کند؛ لذا اگر بنیان‌های دینی و اجتماعی ما براساس توحید و معادمحوری شکل بگیرد و تقویت شود در همه رفتارهای ما مانند اقتصاد نیز تاثیر خواهد گذاشت.

این کتاب در بیش از ۲۰۰ صفحه توسط انتشارات جامعه المصطفی(ص) چاپ شده و توسعه اجتماعی از منظر قرآن، امنیت و همبستگی از جمله بخش‌های این کتاب به شمار می‌رود.

انتهای پیام/

کد خبر : 76157
تاريخ ثبت خبر : 12 سپتامبر 2018
ساعت بارگزاری خبر : 17:22
برچسب‌ها:,

دیدگاه شما

( الزامي ) (الزامي)