| امروز چهارشنبه, ۱۲ بهمن , ۱۴۰۱ |
سرخط خبرها:

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/tolounew/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2730

معرفی کتاب؛


کتاب «مناسبات اخلاق و سیاست در حکمت متعالیه» منتشر شد

کتاب مناسبات اخلاق و سیاست در حکمت متعالیه، نوشته نجمه کیخا، به همت پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی منتشر شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ـ تحلیلی طلیعه، کتاب «مناسبات اخلاق و سیاست در حکمت متعالیه» نوشته نجمه کیخا استاد دانشگاه شهید بهشتی توسط پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی منتشر شده است.

در بخشی از این اثر آمده است: «در این کتاب به مناسبات اخلاق و سیاست بر اساس عالم خیال می پردازد. عالم خیال با رفع دوگانگی اخلاق و سیاست و ایجاد بستری مشترک برای ارتباط آنها نحوه ارتباط اخلاق و سیاست را فراهم می کند.

عناصری مانند هویت، هم سخنی، برادری و قدرت توسط عالم خیال شکل می گیرد و با تحقق این عوامل جامعه تشکیل می شود. شکل گیری جامعه با این مولفه ها به معنای پیوند اخلاق و سیاست است اما مادامی که هر یک از این موارد تحقق نیافته، جامعه و تفکر اجتماعی افراد به پایان نرسیده است، از این رو سیر اجتماعی شدن تفکر انسان و پیوند اخلاق و سیاست سیری تشکیکی و رو به تکامل است.»

کتاب مناسبات اخلاق و سیاست در حکمت متعالیه، نوشته نجمه کیخا عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی، توسط گروه فلسفه سیاسی پژوهشکده علوم و اندیشه اسلامی در پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی منتشر شده است.

انتهای پیام/

کد خبر : 74867
تاريخ ثبت خبر : 25 آگوست 2018
ساعت بارگزاری خبر : 12:03
برچسب‌ها:, ,

دیدگاه شما

( الزامي ) (الزامي)