| امروز جمعه, ۷ بهمن , ۱۴۰۱ |
سرخط خبرها:

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/tolounew/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2730

معرفی کتاب؛


کتاب «رابطه علم و دین» منتشر شد

کتاب «رابطه علم و دین» اثر علامه آیت الله مصباح یزدی به همت انتشارات موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) منتشر شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ـ تحلیلی طلیعه، کتاب «رابطه علم و دین» اثر علامه آیت الله مصباح یزدی به همت انتشارات موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) منتشر شد.

در این کتاب سخنرانی ها، دست نوشته ها و مباحثی گردآوری شده است که حضرت آیت الله مصباح از سالهای آغازین انقلاب اسلامی مطرح کرده اند و در آنها به بحث از علوم انسانی و مباحث فلسفی مربوط به علم و دین پرداخته اند. برخی از این مباحث به دهه ۶۰ بازمی گردد که در دفتر همکاری حوزه و دانشگاه با حضور اساتید حوزه و دانشگاه به صورت کنفرانس و مباحثه طرح شده اند.

 تفاوت این کتاب با سایر کتاب های مشابه در این است که به جای طرح مباحث علم و دین به صورتی کلی، معانی مختلف علم با اصطلاحات مختلف دین مقایسه و نسبت سنجی شده است و جدولی از معانی مختلف علم و دین و روابط میان آنها ترسیم شده است. همچنین در بحث از علم دینی انواع ارتباطاتی که می تواند نسبت دادن دین به علم را توجیه کند مطرح شده است. البته در هر مرحله یک معنا که با ملاک ها و اهداف بحث مناسب تر بوده انتخاب شده و بر محور آن، بحث به پیش رفته است.

 این کتاب با رویکردی عقلی به مباحثی چون نسبت های مفهومی علم و دین، روابط محتوایی علم و دین، علم دینی و الزامات اسلامی سازی علوم، خدمات علم به دین، و تاثیرات دین بر علم پرداخته شده است.

با مطالعه این کتاب پاسخ بسیاری از شبهات پیرامون عملی بودن دین داده می شود.

کتاب «رابطه علم و دین» در ۳۰۴ صفحه و به قیمت ۱۵ هزار تومان، روانه بازار فروش شد.
انتهای پیام/

کد خبر : 62196
تاريخ ثبت خبر : 13 فوریه 2018
ساعت بارگزاری خبر : 11:41
برچسب‌ها:, ,

دیدگاه شما

( الزامي ) (الزامي)