| امروز چهارشنبه, ۱۷ آذر , ۱۴۰۰ |
سرخط خبرها:

معرفی کتاب؛


کتاب «درآمدی بر دانش مدیریت، اصول و کارکردها» منتشر شد

کتاب «درآمدی بر دانش مدیریت، اصول و کارکردها» نوشته احمدعلی افتخاری توسط انتشارات کتاب آوا به چاپ رسید.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ـ تحلیلی طلیعه، کتاب «درآمدی بر دانش مدیریت، اصول و کارکردها» با موضوع مدیریت در اسلام به رفتار سازمانی و جنبه های مذهبی اسلامی آن توجه دارد.

این کتاب به پیوند دیرینه دو رویکرد علمی و عملی در  رفتار سازمانی اشاره دارد و با یافته های نوین دانش روز بشری، روش های موفق اجرایی و معرفی الگوهای قبل پیروی در پرتو آموزه های وحیانی و مدیریت کارآمد رحمانی در نظام آفرینش، سعی در بیان ضرورت و اهمیت بازگشت به دستورهای الهی در منشور جاوید و کتاب هدایت خویش کرده و با توجه به شرایط حاکم بر عصر صنعت گرای روز برای هر روشن فکر مسئول و تکلیف گرا، این نیازسنجی را پررنگ ساخته تا در جهت پاس داشت مقام، کرامت، جایگاه و شخصیت انسان، کارآمدترین جامعه های بشری را بیش‌ازپیش تضمین و ترسیم کند.  

هدف از نگارش این کتاب پرداختن به چگونگی برخورد افراد و سازمان ها با آن چه که می دانند، است یعنی درس های آموخته شده و یافته های نوین بشری از نظر علمی و تجربی به بحث گذاشته می شود و با بهره گیری از گفتمان ها و جدول ها می کوشد راه کارهای بهینه اجرایی را در پرتو باورها ارائه نماید و به اصلاح رفتارهای سازمانی و منطق اعضای سازمان ها و هوش عقلی و رشد خرد جمعی بپردازد زیرا رفتار سازمانی پیوند دیرینه با دو رویکرد علمی و عملی دارد و از این مولفه ها تاثیر می پذیرد.

رفتار یک مدیر و رهبر پیرو متغیرهای مستقلی مانند ویژگی های پیروان، سازمان و شرایط زمان، مکان و … و تعدیل این رفتارها و کنترل غرایز در سایه سار آموزه های دینی با ضمانت اجرایی ایمان و نقش احساس حضور در محضور خدا را به محاسبه می کشاند.

این کتاب در پنج فصل گردآوری شده است: فصل اول: کلیات، فصل دوم: محورهای اصلی مدیریت، فصل سوم: مدیریت منابع انسانی، فصل چهارم: رفتار سازمانی و فصل پنجم فرهنگ سازی.

نتایج به دست آمده در کتاب «درآمدی بر دانش مدیریت، اصول و کارکردها» در پرتو آموزه های دینی برای بیان روش های اداری امور جامعه در عرصه های گوناگون و ارائه راه کارهای بهینه اجرایی و ایجاد فرصت ها و بازشناسی تهدیدها در فرآیند خودسازی، نیازسنجی، زمان شناسی، آسیب شناسی، حفظ تناسب اهداف مدیریتی با علاقه و توان مخاطبان، هماهنگی تلاش ها و پرهیز از تعارض و چندگانگی در حوزه اجرا، ایجاد ارتباط میان اهداف و نیازهاست.

در بخشی از این کتاب درباره ویژگی های مدیران در پرتو آموزه های دینی آمده است: «هدف از آموزه های الهی و گسیل داشتن مدیران شایسته و الگوهای رفتاری خدایی به سوی انسان ها، تعلیم و تربیت و پاکسازی روح و جان و آراستن به آرایه های اخلاقی و تجلی انوار خدایی در آیینه وجود است و این برنامه تنها تز نبود که عمل بود و پرورش یافتگان وارسته و جامعه های دینی و .. گواه این حقیقتند و بسی در ایجاد شهر نیکان کوشیده و افتخار دارد جامعه هایی یک پارچه با روح برادری و برابری هم دل و هم اندیشه، آرمان گرا و پویا با اهداف ریشه ای شناخته و درمان کنند و عوامل درون و برون سازمان را در ارتباط با یکدیگر دریافته و راه کارهای اجرایی و رسیدن به اهداف و خط مشی های سازمانی را به منصه ظهور برساند.»

کتاب «درآمدی بر دانش مدیریت، اصول و کارکردها» نوشته احمدعلی افتخاری در ۱۰۰۰ نسخه با قیمت ۳۳۰۰۰ تومان توسط انتشارات کتاب آوا در سال ۱۳۹۷ منتشر شده است.

انتهای پیام/

کد خبر : 75718
تاريخ ثبت خبر : 8 سپتامبر 2018
ساعت بارگزاری خبر : 16:18
برچسب‌ها:, ,

دیدگاه شما

( الزامي ) (الزامي)