| امروز جمعه, ۷ بهمن , ۱۴۰۱ |
سرخط خبرها:

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/tolounew/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2730

معرفی کتاب؛


کتاب «بررسی مطالعات سیره نبوی» منتشر شد

کتاب «بررسی مطالعات سیره نبوی» به قلم داود رنجبران و به همت نشر معارف منتشر شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ـ تحلیلی طلیعه به نقل از نشریه معارف، کتاب «بررسی مطالعات سیره نبوی» به قلم داود رنجبران و به همت نشر معارف منتشر شد.

دائرهالمعارف اسلام، مهمترین منبعی است که یهودیان توانسته‌اند برای بیان نظرات و عقاید خود در باره اسلام، در اختیار عموم جهانیان قرار دهند. این دائرهالمعارف در حال حاضر عهده‌دار معرفی اسلام در میان ملل گوناگون دنیاست و بسیاری از اروپاییان برای شناخت اسلام به آن مراجعه می‌کنند؛ ولی دیدگاه و نظراتی که مستشرقان درباره سیره نبوی در این دائرهالمعارف ارائه داده‌اند، بیشتر با اصول دین اسلام مغایر است.

بنابراین نویسنده «بررسی مطالعات سیره نبوی» در این کتاب که از یک مقدمه و چهار بخش و۵۲۰ صفحه تشکیل گردیده، به بررسی این مطالعات با تأکید بر گفتمان یهودی پرداخته است.  
در این کتاب، تلاش شده است که نخست با تعریفی از گفتمانِ یهودی، چرایی و چگونگی شکل‌گیری آن گفتمان در آغاز دوره آکادمیک شرق‌شناسی بررسی شود؛ آنگاه پس از معرفی خاورشناسان تأثیرگذار و تبیین مؤلفه‌های گفتمانی آنان، با بهره‌گیری از شیوه تحلیل گفتمان، تآثیرات این گفتمان بر تدوین مقالات مرتبط با سیره نبوی در دائرهالمعارف اسلام بیان گردد.
 با توجه به اینکه جریان‌شناسی تفکر یهود از صدر اسلام تاکنون کاری بسیار گسترده است، این پژوهش، گفتمان یهودی را با محدود کردن دوره زمانی به دوره‌ای از شرق‌شناسی آکادمیک و بر اساس دیدگاه‌های ایگناس گلدزیهر، تعریف کرده است.

کتاب «بررسی مطالعات سیره نبوی» در ۵۲۰ صفحه و با قیمت ۳۰هزار تومان روانه بازار فروش شد.

انتهای پیام/

کد خبر : 71986
تاريخ ثبت خبر : 16 جولای 2018
ساعت بارگزاری خبر : 12:00
برچسب‌ها:, , ,

دیدگاه شما

( الزامي ) (الزامي)