| امروز جمعه, ۷ بهمن , ۱۴۰۱ |
سرخط خبرها:

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/tolounew/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2730

معرفی کتاب؛


کتاب امامان شیعه(ع) و علوم اسلامی منتشر شد

کتاب «امامان شیعه(ع) و علوم اسلامی» توسط سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی و به قلم حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسن محرمی منتشر شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ـ تحلیلی طلیعه به نقل از پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، کتاب «امامان شیعه(ع) و علوم اسلامی» عنوان سی‌امین کتاب گروه تاریخ و تمدن پژوهشکده فرهنگ و مطالعات اجتماعی پژوهشگاه است که توسط سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی و به قلم حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسن محرمی منتشر شد.

امامان معصوم(ع) علاوه بر جانشینی پیامبر و رهبری دینی و سیاسی جامعه شیعه، به عنوان مهم‌ترین استادان علم در جامعه اسلامی به شمار می‌آمدند و از مقبولیت علمی بالایی برخوردار بوده و بیشترین شاگردان را داشتند و قوی‌ترین جریان علمی را رهبری می‌کردند و در برخی از زمان‌ها مهم‌ترین مراجع علمی برای دانش‌پژوهان و استادان علوم به شمار می‌آمدند.

تا دهه ۱۳۰ هجری – که مسلمانان عامه که بعدها اهل سنت نامیده شدند، وارد مرحله تحریر و نگارش علوم اسلامی شدند – امامان شیعه و شاگردان آنها تنها کسانی بودند که قلم به دست گرفته و کتاب نوشته بودند و علوم اسلامی چون قرائت، تفسیر، فقه، حدیث و تاریخ را به صورت نگارش‌شده در اختیار داشتند. آنان در شکل‌دهی اسلامی به علوم ترجمه شده نیز سهم بسیار بزرگی ادا کرده و از بسیاری از انحرافات پدید آمده در عرصه خداشناسی، پیامبر‌شناسی و فقه جلوگیری کردند.

کتاب «امامان شیعه(ع) و علوم اسلامی» از سه بخش اصلی به شرح زیر تشکیل شده است:

بخش اول: فصول مقدماتی

بخش دوم: نقش ائمه در علوم ادبی و نقلی

بخش سوم: نقش ائمه در علوم عقلی

کتاب «امامان شیعه(ع) و علوم اسلامی» به قلم حجت الاسلام والمسلمین غلامحسن محرمی، با قیمت ۳۰،۰۰۰ تومان توسط سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی عرضه گردیده است.

علاقمندان جهت کسب اطلاعات تکمیلی و تهیه کتاب می‌توانند به اینجا مراجعه کنند.

انتهای پیام/

کد خبر : 68669
تاريخ ثبت خبر : 27 می 2018
ساعت بارگزاری خبر : 15:37
برچسب‌ها:, , ,

دیدگاه شما

( الزامي ) (الزامي)