| امروز چهارشنبه, ۱۲ بهمن , ۱۴۰۱ |
سرخط خبرها:

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/tolounew/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2730

معرفی کتاب؛


کتاب «آموزش عالی در جهان پیش رو» به بازار نشر رسید

کتاب «آموزش عالی درجهان پیش رو» نوشته مارتین ترو با ترجمه آریا متین و ایمان بحیرایی منتشر شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ـ تحلیلی طلیعه، دانشگاه امروز در اثر چرخش های فرهنگی، اجتماعی و فناوری در عصر حاضر دستخوش تغییراتی شده و این تغییرات موجب ظهور مفاهیم تازه ای در مطالعات آموزش عالی، علم و فناوری گردیده است.

در این بستر جهانی در سالهای اخیر مطالعات فرهنگی و اجتماعی آموزش عالی، علم و فناوری نه تنها مورد توجه واقع شده، بلکه در نظام شناخت و آینده نگری آموزش عالی اهمیت محوری پیدا کرده است.

کتاب «آموزش عالی در جهان پیش رو» در چند بخش به این موضوعات می پردازد: از آموزش عالی انبوه تا دسترسی همگانی: یک مزیت آمریکایی، آموزش عالی، نگاهی به پیش رو: دستورالعملی برای پژوهش های آینده، رسالت ها و درون مایه های پروژه «آموزش عالی: نگاه به پیش» و بسط و تحول آموزش عالی.

در بخشی از این کتاب آمده است: «از بین مشکلات اساسی ای که در حال حاضر، پیش روی آموزش عالی قرار دارد، نخست باید به تاثیر فناوری نوین اطلاعات بر گونه های سنتی آموزش عالی اشاره کرد. چند سال گذشته، توسعه فناوری های نوین اطلاعات، امکانات و مشکلاتی را برای سیستم های آموزش عالی ایجاد کرده است و در عین حال، این سیستم ها هنوز نتوانسته اند مشکلات مرتبط با خلق سیستم های انبوه را کاملا حل کنند؛ فرآیندی که هنوز در حال اجراست.»

کتاب «آموزش عالی در جهان پیش رو» نوشته مارتین ترو در ۲۶۰ صفحه با قیمت ۱۸۵۰۰ تومان توسط پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری منتشر شده است.

انتهای پیام/

کد خبر : 75936
تاريخ ثبت خبر : 10 سپتامبر 2018
ساعت بارگزاری خبر : 14:56
برچسب‌ها:, ,

دیدگاه شما

( الزامي ) (الزامي)