| امروز چهارشنبه, ۱۲ بهمن , ۱۴۰۱ |
سرخط خبرها:

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/tolounew/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2730

فایل مقاله؛


مولفه‌های فهم فلسفه سیاسی اسلامی

فهم دقیق فلسفه سیاسی اسلامی در ارتباط با فهم درست سه مولفه «فلسفه سقراطی»، «آموزه های اسلامی» و «فلسفه سیاسی» است. تفسیرهای موجود و متناقض فلسفه سیاسی اسلامی ناشی از فهم نادرست و ناهماهنگ سه مولفه مزبور است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ـ تحلیلی طلیعه، مقاله «مولفه های فهم فلسفه سیاسی اسلامی» نوشته محسن رضوانی است که چکیده آن در ادامه آمده است:

دغدغه اصلی مقاله حاضر پاسخ به این پرسش است که فلسفه سیاسی اسلامی را چگونه می توان فهمید. نگارنده مقاله مدعی است، فهم دقیق فلسفه سیاسی اسلامی در ارتباط با فهم درست سه مولفه «فلسفه سقراطی»، «آموزه های اسلامی» و «فلسفه سیاسی» است. تفسیرهای موجود و متناقض فلسفه سیاسی اسلامی ناشی از فهم نادرست و ناهماهنگ سه مولفه مزبور است. مقاله حاضر با تفسیر الهی از فلسفه سقراطی و نقد تفسیر الحادی از آن؛ تبیین متعالی از آموزه های اسلامی در مقابل آموزه های صرفاً آسمانی و زمینی؛ و تفکیک حقیقت جویی فلسفه سیاسی از واقعیت نگری تئوری سیاسی، به فهم نوینی از ماهیت فلسفه سیاسی اسلامی دست می یابد که زمینه را برای پژوهش های بعدی فراهم می سازد.

متن کامل مقاله در اینجا قابل مشاهده است.

انتهای پیام/

کد خبر : 58848
تاريخ ثبت خبر : 25 دسامبر 2017
ساعت بارگزاری خبر : 10:27
برچسب‌ها:,

دیدگاه شما

( الزامي ) (الزامي)