| امروز جمعه, ۷ بهمن , ۱۴۰۱ |
سرخط خبرها:

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/tolounew/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2730

با مقدمه آیت‌الله کعبی؛


«حقوق عمومی و دانش نظام ساز» منتشر شد

کتاب «حقوق عمومی و دانش نظام ساز» با مقدمه آیت‌الله کعبی از سوی نشر سدید روانه بازار کتاب شد.

به گزارش پایگاه خبری ـ تحلیلی طلیعه به نقل از فارس، کتاب «حقوق عمومی و دانش نظام ساز» به همت انتشارات مرکز تحقیقات بسیج دانشگاه امام صادق (ع) منتشر شد.

 

«حقوق عمومی نه‌تنها یک دانش توصیفی، بلکه دانشی دستوری نیز هست». این گزاره را شاید بتوان چکیده کتاب پیش رو دانست؛ گزاره‌ای که ریشه آن در نگاهی متفاوت به رشته حقوق عمومی به‌عنوان یکی از دانش‌های بین‌رشته‌ای است.

 

چنین رویکردی به دانش حقوق عمومی آن را در مقام سازمان‌دهی اعمال قدرت در هرم اجتماعی قرار داده و از همین رو با رویکرد توصیفی پذیرفته‌شده حاکم در محافل علمی این رشته در داخل کشور ما در تعارض قرار می‌گیرد.

 

تلاش علی ربیع زاده در نوشتار حاضر مبتنی بر این رهیافت، آن است تا بتواند دانش حقوق عمومی را به‌عنوان یک دانش نظام ساز معرفی کرده و از این راستا آن را به خدمت فلسفه پشتیبان انقلاب اسلامی در دولت-ملت سازی و نظام‌سازی مطلوب جمهوری اسلامی ایران درآورد. چنین رهیافتی در مطالعه دانش حقوق عمومی، مبتنی بر رویکردی تحولی به علوم انسانی به‌عنوان نرم‌افزار اداره اجتماع است.

 

کتاب «حقوق عمومی؛ دانش نظام ساز» که مقدمه آن را آیت‌الله عباس کعبی نگاشته‌اند، توسط انتشارات مرکز تحقیقات بسیج دانشگاه امام صادق علیه السلام (نشر سدید) منتشر شده است و در ۲۷۴ صفحه و با قیمت ۱۷ هزار تومان عرضه می‌شود.

 

انتهای پیام/

کد خبر : 49914
تاريخ ثبت خبر : 22 جولای 2017
ساعت بارگزاری خبر : 09:10
برچسب‌ها:, ,

دیدگاه شما

( الزامي ) (الزامي)