| امروز سه شنبه, ۲۸ دی , ۱۴۰۰ |
سرخط خبرها:

در دانشگاه تهران؛


بررسی ابعاد حقوقی بیانیه سوئیس

با همت سازمان بسیج حقوقدانان مناظره اندیشه‌ای با موضوع ابعاد حقوقی بیانیه سوئیس ۲۵ فروردین در دانشگاه تهران برگزار می‌شود.

به گزارش طلیعه؛ از آنجا که بیانیه سوئیس مقدمه‌ای است که در آینده تبدیل به تعهدات بین‌المللی می‌شود، توجه به اهمیت ابعاد حقوقی آن به‌ عنوان یک ضرورت مطرح است.

به نظر می‌رسد این بیانیه طبق تحلیل کارشناسان حقوقی در وهله الزام‌آور نیست تا زمانی که نهایی شود، ولی آثار حقوقی در سطح بین‌المللی دارد به این صورت که هریک از طرفین درصورتی‌که بعد از مذاکرات به اصول این بیانیه پایبند نباشد اولین اثر آن این است که کشور نقض‌کننده در سطح جهانی قابل‌اعتماد نخواهد بود؛ بنابراین، این مسئله می‌تواند به اعتبار کشور لطمه وارد کند.

پاسخ به پرسش‌هایی همچون این بیانیه چقدر در دنیای حقوق بین‌الملل بار حقوقی پیدا می‌کند و چقدر الزام‌آور است یا اینکه از چه ابعاد حقوقی در عرصه بین‌الملل برخوردار است در این نشست مورد مداقه قرار خواهد گرفت.

سازمان بسیج حقوقدانان و هیات حمایت از کرسی‌های نظریه‌پردازی، نقد و مناظره با مشارکت بسیج دانشجویی دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران برگزار می‌کند.

این نشست با حضور دکتر منوچهر محمدی و دکتر امیر ساعد وکیل سه‌شنبه ۲۵ فروردین‌ماه از ساعت ۱۵ در دانشکده ادبیات دانشگاه تهران، تالار کمال برگزار می شود.

دکتر منوچهر محمدی استاد دانشگاه تهران و مدیرگروه علوم سیاسی مؤسسه امام خمینی(ره) و دکتر امیرساعد وکیلی دکتری حقوق بین‌الملل، وکیل دادگستری و مشاور دعاوی بین‌المللی است.

کد خبر : 3938
تاريخ ثبت خبر : 13 آوریل 2015
ساعت بارگزاری خبر : 08:31
برچسب‌ها:, , ,

دیدگاه شما

( الزامي ) (الزامي)