| امروز جمعه, ۷ بهمن , ۱۴۰۱ |
سرخط خبرها:

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/tolounew/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2730

معرفی کتاب؛


انتشار کتاب «قبسات‌الیقین؛ نگرشی تحلیلی بر باب برهان»

کتاب «قبسات الیقین؛ نگرشی تحلیلی بر باب برهان» به قلم حجت الاسلام و المسلمین محمدامین ابوالحسنی (صحرارودی) و به همت انتشارات موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) منتشر شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ـ تحلیلی طلیعه به نقل از انتشارات موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره)، کتاب «قبسات الیقین؛ نگرشی تحلیلی بر باب برهان» به قلم حجت الاسلام والمسلمین محمدامین ابوالحسنی (صحرارودی) و به همت انتشارات موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) منتشر شد.

حیات انسان، حیـاتی پویاست، نـه راکد و ایستا. اوج و حضیض آن به صعود و نزول اندیشه‌های وی وابسته است.

دانش منطق با ارزش‌گذاری اندیشه، متفکر را در ادراک معانی صحیح و تفکیک تصوراتِ سره از ناسره و نیز رسیدن به تصدیقات مطلوب و با ضمانت یاری می‌کند. برهان، قیاسی است که از مقدمات یقینی شکل گرفته و ره‌آورد آن نیز گزاره یقینی است.

استدلال برهانی، دشوارترین و باارزش‌ترین رسالت را بر دوش دارد و در پی آن است که متفکر را به استناد دلیل به واقع راهنمایی کند. ازاین‌رو، جناب شیخ‌الرئیس بوعلی‌سینا، اندیشمند نامی و متبحر اسلامی، تحصیل برهان را فرض (واجب) دانسته و فراگیری دیگر قیاس‌های خطابی، جدلی، مغالطی و شعری را تا حدّ نفل (مستحب) تنزل داده است.

وی می‌نویسد: عمرِ کوتاه و روزگارِ پرحادثه، بر هر شخص واجب می‌کند که فریضه را بر نافله و ضروری را بر غیرضروری مقدم کند.

کتاب «قبسات الیقین؛ نگرشی تحلیلی بر باب برهان» در ۴۵۶ صفحه و به قیمت ۸۸ هزار تومان روانه بازار نشر شد.

انتهای پیام/

کد خبر : 70503
تاريخ ثبت خبر : 27 ژوئن 2018
ساعت بارگزاری خبر : 09:49
برچسب‌ها:, , ,

دیدگاه شما

( الزامي ) (الزامي)