| امروز یکشنبه, ۱۶ بهمن , ۱۴۰۱ |
سرخط خبرها:

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/tolounew/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2730

معرفی مقاله؛


آرمان شهر ملاصدرا؛ چیستی، ارکان و ویژگی‌ها

نجف لک‌زایی و سید عبدالرئوف افضلی مقاله ای با عنوان «آرمان شهر ملاصدرا؛ چیستی، ارکان و ویژگی‌ها» نگاشته اند که در شماره 63 نشریه دانشگاه باقرالعلوم(ع) منتشر شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ـ تحلیلی طلیعه، حجت الاسلام والمسلمین نجف لک‌زایی و سید عبدالرئوف افضلی مقاله ای با عنوان «آرمان شهر ملاصدرا؛ چیستی، ارکان و ویژگی‌ها» نگاشته اند که در شماره ۶۳ نشریه دانشگاه باقرالعلوم(ع) منتشر شد که در ادامه چکیده آن از نظر می گذرد:

چکیده:

بحث آرمان شهر که از بحث های بسیار ارزنده و مهم در اندیشه سیاسی است، دارای کارویژه های مختلف است. ملاصدرا از سازوکار آرمان شهر برای انتقاد از وضع سیاسی موجود و ارائه الگوی جایگزین بهره می برد. در آرمان شهر صدرا، شهروند و قانون از اهمیت فراوانی برخوردارند و جامعه بدون وجود هر یک از آنها تحقق نمی یابد؛ اما مهم تر از آنها دستگاه اجرایی است.

از نظر صدرا شهر آرمانی شهری است که در آن نبی، امام یا فقیه حاکم باشد. در این شهر، افزون بر امتیازات و ویژگی های دیگری که وجود دارد، ظاهر و باطن عالم به هماهنگی می رسند و انسان با زیستن در چنین جامعه ای در مسیری که آفرینش برای او تعیین کرده است، قرار می گیرد و سعادت او رقم می خورد.

علاقه مندان می توانند متن کامل این مقاله را از اینجا ملاحظه کنند.

انتهای پیام/

کد خبر : 76756
تاريخ ثبت خبر : 24 سپتامبر 2018
ساعت بارگزاری خبر : 11:27
برچسب‌ها:, ,

دیدگاه شما

( الزامي ) (الزامي)