| امروز شنبه, ۲۴ آذر , ۱۳۹۷ |
سرخط خبرها:

توسط پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی؛


کتاب «وحی و نبوت از نگاه آکوئیناس و ملاصدرا» منتشر شد

کتاب «وحی و نبوت از نگاه آکوئیناس و ملاصدرا» چهل و ششمین کتاب گروه فلسفه پژوهشکده حکمت و دین‌پژوهی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، به قلم علیرضا فاضلی به چاپ رسید.

به گزارش پایگاه خبری ـ تحلیلی طلیعه، نبوت از مهمترین مسایل ادیان ابراهیمی است. از این رهگذر دو فیلسوف برجسته مسیحیت و اسلام یعنی آکوئیناس و صدرالمتالهین درصدد تبیین نبوت و نحوه اتصال شخص نبی به عوالم غیب بوده‌اند. در این راه به واژه‌شناسی نبوت و وحی، مبانی متافیزیکی وحی و نبوت، اثبات نبوت، چگونگی اتصال نبی با منبع وحی، فرشته به متابه واسطه وحی، مراتبط انبیاء و ساحت زبانی وحی پرداخته می‌شود. ملاصدرا از نبوتی سخن می‌گوید که بر طبق آن عقل و وحی و کشف نه تنها سازگار هستند، بلکه منشا واحدی دارند. حال آنکه توماس در مساله نبوت، میان عقل و وحی جدایی انداخته و بستر سکولار شدن فلسفه را فراهم می‌کند.

کتاب «وحی و نبوت از نگاه آکوئیناس و ملاصدرا» از سه بخش به شرح زیر تشکیل شده است:

بخش اول: پیش‌زمینه‌ها و ملاحظه‌های تاریخی

بخش دوم: مبانی فلسفی مربوط به وحی و نبوت در توماس و ملاصدرا

بخش سوم: تبیین نبوت و عناصر آن در آکوئیناس و ملاصدرا

کتاب «وحی و نبوت از نگاه آکوئیناس و ملاصدرا» به قلم علیرضا فاضلی، با قیمت ۳۵،۰۰۰ تومان توسط سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی عرضه گردیده است.

علاقمندان جهت کسب اطلاعات تکمیلی و تهیه کتاب میتوانند به وبگاه سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی مراجعه نمایند.

انتهای پیام/

کد خبر : 59057
تاريخ ثبت خبر : ۹ دی ۱۳۹۶
ساعت بارگزاری خبر : ۱۰:۴۷
برچسب‌ها,

دیدگاه شما

( الزامي ) (الزامي)