| امروز یکشنبه, ۱۵ تیر , ۱۳۹۹ |
سرخط خبرها:


کتاب «سوبژکتیویته در ادبیات و فلسفه» نقد می شود

کتاب «سوبژکتیویته در ادبیات و فلسفه، مبانی و نظریه‌ها» نوشته‌ دونالد ای. هال و ترجمه‌ بختیار سجادی و دیاکو ابراهیمی نقد می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری ـ تحلیلی طلیعه، نشست هفتگی شهر کتاب به نقد و بررسی کتاب «سوبژکتیویته در ادبیات و فلسفه، مبانی و نظریه‌ها» اختصاص دارد که با حضور نرگس منتخبی (عضو گروه زبان و ادبیات انگلیسی دانشگاه آزاد)، هدی نیک‌نژاد و بختیار سجادی (مترجم و عضو گروه زبان و ادبیات انگلیسی دانشگاه کردستان) در مرکز فرهنگی شهر کتاب برگزار می‌شود.

نشست هفتگی شهر کتاب روز سه‌شنبه نهم مرداد ساعت ۱۶:۳۰ در خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر (بخارست)، نبش کوچه سوم برگزار می‌شود.

در معرفی این کتاب عنوان شده است: کتاب «سوبژکتیویته در ادبیات و فلسفه، مبانی و نظریه‌ها» نوشته‌ دونالد ای. هال و ترجمه‌ بختیار سجادی و دیاکو ابراهیمی برای تمام کسانی که از خود می‌پرسند «من کیستم؟» مناسب و ضروری است. این کتاب به بررسی تاریخ نظریات فردیت، از عصر باستان تا زمان حال پرداخته است و نشان می‌دهد که آن نظریات چگونه می‌توانند در حوزه‌ نقد ادبی و فرهنگی به کار روند. نویسنده متدولوژی‌های اصلی و دیدگاه‌های نظری قرن بیستم و بیست‌ویکم شامل نقدهای روانکاوانه، ماتریالیستی، فمینیستی و نظریه‌ فراهنجار را بررسی می‌کند.

انتهای پیام/

کد خبر : 73117
تاريخ ثبت خبر : ۷ مرداد ۱۳۹۷
ساعت بارگزاری خبر : ۱۰:۲۸
برچسب‌ها, ,

دیدگاه شما

( الزامي ) (الزامي)