| امروز دوشنبه, ۱۲ خرداد , ۱۳۹۹ |
سرخط خبرها:

معرفی کتاب؛


کتاب «سه گفتار در باب اقتصاد مقاومتی» منتشر شد

نشر معارف تازه‌ترین اثر خود با نام «سه گفتار در باب اقتصاد مقاومتی» را روانه بازار نشر کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ـ تحلیلی طلیعه به نقل از نشر معارف، هدف نهایی کتاب «سه گفتار در باب اقتصاد مقاومتی»، ارائه پاسخ‎هایی درخور به پرسش‏های ذیل است: ۱٫ اقتصاد مقاومتی چه هست و چه نیست؟، ۲٫ آیا اقتصاد مقاومتی که شعار آن را می‏‌دهیم، تحقق‌‏پذیر است، ممکن است یا خیال خام؟ ۳٫ اگر تحقق اقتصاد مقاومتی ممکن است، الزامات آن چیست؟ چه کارهایی باید انجام بگیرد؟

111

بر این اساس، مجموعه مذکور از سه گفتار مجزا، اما مرتبط با یکدیگر و در قالب سه فصل تهیه شده است: «چرایی و چیستی سیاست‎های کلی اقتصاد مقاومتی»، «وضعیت‏‌شناسی حوزه فرهنگ در تحقق اقتصاد مقاومتی» و «راهبردهای گفتمان‏‌سازی سیاست‏های کلی اقتصاد مقاومتی».

بر اساس بند ۲۱ سیاست‏های کلی اقتصاد مقاومتی، گفتمان‏‌سازی در خصوص این سیاست‏ها یکی از رسالت‏های اصلی فعالان و مجموعه‏‌های فرهنگی است. از همین رو، «فصل نخست»، رسالت اصلی خود را در سطح آگاهی ‏بخشی و گفتمان‌‏سازی تعریف کرده است.

«فصل دوم» گفتاری از جنس مباحث نظری بوده که در آن پس از طرح مقدماتی در باب ابعاد فرهنگی ـ اجتماعی اقتصاد مقاومتی، به بیان جایگاه فرهنگ در تحقق سیاست‏های کلی اقتصاد مقاومتی نظر داشته‌‏ایم. از این جهت، بررسی ظرفیت‏‏ها، تهدید‏‏ها و چالش‏های حوزه فرهنگ در تحقق اقتصاد مقاومتی مورد بحث قرار گرفته است.

«فصل سوم» نیز گفتاری کاربردی است که هدف گفتمان‏‌سازی پیرامون اقتصاد مقاومتی را تعقیب می‌‏نماید. این نوشتار با اشاره به رویکردهای موجود در قبال سیاست‏های کلی اقتصاد مقاومتی آغاز می‏‌شود و با تطبیق آن‏ها با دیدگاه مقام معظم رهبری تلاش می‏کند چارچوبی منطقی ـ اقناعی را پیش روی مخاطب قرار دهد تا از این منظر، امکان استخراج مؤلفه‌‏های گفتمان‏‌سازی اقتصاد مقاومتی برای انواع مخاطب عام، نخبه، انقلابی و خانواده‌‏ها را فراهم نماید.

کتاب «سه گفتار در باب اقتصاد مقاومتی» نوشته اسماعیل نوده فراهانی در۱۲۸ صفحه و به قیمت ۶ هزار تومان وارد بازار نشر شده است.

انتهای پیام/

کد خبر : 35010
تاريخ ثبت خبر : ۲ آذر ۱۳۹۵
ساعت بارگزاری خبر : ۱۲:۴۲
برچسب‌ها, , ,

دیدگاه شما

( الزامي ) (الزامي)