| امروز سه شنبه, ۱۳ خرداد , ۱۳۹۹ |
سرخط خبرها:


کتاب «راز بازگشت جاهلیت در عصر عاشورا» به چاپ سوم رسید

کتاب «راز بازگشت جاهلیت در عصر عاشورا» نوشته حجت الاسلام دکتر جواد سلیمانی امیری، عضو هیأت علمی موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) قم از سوی دفتر نشر معارف به چاپ سوم رسید.

به گزارش پایگاه خبری ـ تحلیلی طلیعه، در این کتاب مباحث زیر تببین و تحلیل می شود: مفهوم جاهلیت، عقاید جامعه جاهلی، بازگشت جاهلیت، زمینه های بازگشت جاهلیت در عصر عاشورا و راز بازگشت جاهلیت در عصر عاشورا.

در بخشی از مقدمه این کتاب می خوانیم: «در زیارت أربعینِ سیدالشهدا(ع) که شیخ طوسی آن را در «تهذیب الاحکام» و «مصباح المتهجد» از امام صادق(ع) نقل کرده است می ‌خوانیم: «بذل مهجته فیک لیستنقذ عبادک من الجهاله و حیره الضلاله؛ [حسین بن علی(ع)] خون درون قلبش را در راه تو بذل کرد تا بندگانت را از جهالت و حیرت گمراهی نجات دهد.»

طبق این بیان، نجات امت پیامبر(ص) از «جهالت»، هدف اصلی قیام اباعبدالله(ع) بوده است. از این‌‌ رو، در این نوشتار، ابتدا مقصود از جاهلیت و جامعه جاهل، سپس چگونگی تکرار جاهلیت در صدر اسلام و سرانجام علت پیدایش مجدد آن در میان امت پیامبر(ص) را مورد بررسی قرار می‌ دهیم.»

چاپ سوم کتاب «راز بازگشت جاهلیت در عصر عاشورا» در ۶۳ صفحه، قطع پالتویی، صفحه آرایی جذاب و دورنگ، تیراژ ۲۰۰۰ نسخه و قیمت ۴۵۰۰ تومان منتشر شده است. دفتر نشر معارف پیش از این، از این پژوهشگر و نویسنده کتابهایی چون «رسالت ما، زمانه ما» و «ریزش خواص در حکومت علوی» منتشر کرده است که با استقبال مخاطبان مواجه شده است.

برای تهیه کتابهای تاریخی ـ تحلیلی این نویسنده می‏توان از طریق سایت پاتوق کتاب: ketabroom.ir یا پاتوق کتاب فردا bookroom.ir یا دفتر مرکزی نشر معارف قم (۰۲۵۳۷۷۴۰۰۰۴) یا فروشگاههای پاتوق کتاب سراسر کشور و دیگر مراکز توزیع محصولات فرهنگی اقدام کرد.

انتهای پیام/

 

 

 

کد خبر : 73201
تاريخ ثبت خبر : ۷ مرداد ۱۳۹۷
ساعت بارگزاری خبر : ۱۵:۱۸
برچسب‌ها, ,

دیدگاه شما

( الزامي ) (الزامي)