| امروز چهارشنبه, ۲۶ دی , ۱۳۹۷ |
سرخط خبرها:

معرفی کتاب؛


کتاب «امامان شیعه(ع) و علوم اسلامی» منتشر شد

کتاب «امامان شیعه(ع) و علوم اسلامی» به قلم حجت الاسلام و المسلمین غلامحسن محرمی و به همت پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی منتشر شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ـ تحلیلی طلیعه، کتاب «امامان شیعه(ع) و علوم اسلامی» به قلم حجت الاسلام والمسلمین غلامحسن محرمی و به همت پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی منتشر شد.

«امامان معصوم(ع) علاوه بر جانشینی پیامبر و رهبری دینی و سیاسی جامعه شیعه، به عنوان مهم‌ترین استادان علم در جامعه اسلامی به شمار می‌آمدند و از مقبولیت علمی بالایی برخوردار بوده و بیشترین شاگردان را داشتند و قوی‌ترین جریان علمی را رهبری می‌کردند و در برخی از زمان‌ها مهم‌ترین مراجع علمی برای دانش‌پژوهان و استادان علوم به شمار می‌آمدند.
تا دهه ۱۳۰ هجری که مسلمانان عامه که بعدها اهل سنت نامیده شدند، وارد مرحله تحریر و نگارش علوم اسلامی شدند، امامان شیعه و شاگردان آنها تنها کسانی بودند که قلم به دست گرفته و کتاب نوشته بودند و علوم اسلامی چون قرائت، تفسیر، فقه، حدیث و تاریخ را به صورت نگارش‌شده در اختیار داشتند.
آنان در شکل‌دهی اسلامی به علوم ترجمه شده نیز سهم بسیار بزرگی ادا کرده و از بسیاری از انحرافات پدید آمده در عرصه خداشناسی، پیامبر‌شناسی و فقه جلوگیری کردند.

کتاب «امامان شیعه(ع) و علوم اسلامی» به قلم حجت الاسلام والمسلمین غلامحسن محرمی برای اولین بار در سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از دوازدهم تا بیست و دوم اردیبهشت‌ ماه عرضه می شود.

انتهای پیام/

کد خبر : 66551
تاريخ ثبت خبر : ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷
ساعت بارگزاری خبر : ۱۵:۱۰
برچسب‌ها, , , ,

دیدگاه شما

( الزامي ) (الزامي)