| امروز شنبه, ۲۴ آذر , ۱۳۹۷ |
سرخط خبرها:

چرا راه تقابل با غرب از مجرای احیای تمدن اسلامی می‌گذرد؟


پنجمین شماره «اندیشه نامه» منتشر شد

شماره پنجم ماهنامه «اندیشه‌نامه» در ۱۵۶ صفحه با تصویر موسی نجفی عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی بر روی جلد منتشر شد.

به گزارش پایگاه خبری ـ تحلیلی طلیعه، شماره پنجم ماهنامه «اندیشه‌نامه» در ۱۵۶ صفحه و با پرونده‌ ویژه‌ای درباره علل مخالفت با طرح تمدن نوین اسلامی به پیشخوان مطبوعات کشور آمد.

»اندیشه نامه»، ماهنامه حوزه فرهنگ و علوم انسانی است که به همت موسسه مطبوعاتی قدس وابسته به آستان قدس رضوی فعالیت می‌کند و در بخش «ارج نامه» این شماره به پاس پژوهش‌های دکتر مسعود درخشان استاد دانشگاه علامه طباطبایی در زمینه اقتصاد بر پایه مبانی دینی، با انتشار مطالبی از وی تقدیر شده است.

در بخش گزارش، به برخی زوایای کمتر بررسی شده در منظومه فکری شهید مطهری نگاه شده است و در پرونده سینمای این شماره به بررسی وضعیت هنر دینی با نگاهی به تلاشهای مرحوم محمد مددپور در راستای اعتلای هنر قدسی پرداخته شده است.

همچنین در بخش جامعه اسلامی درباره تحقق کامل «عدالت اجتماعی» در بستر انقلاب اسلامی، مطالبی آمده است، همچنین بخش «تمدن اسلامی» این شماره از اندیشه نامه به این پرسش پرداخته که «چرا راه تقابل با غرب از مجرای احیای تمدن اسلامی می‌گذرد؟«

در پنجمین شماره این ماهنامه در پرونده تاریخ به بهانه سال حمایت از کالای ایرانی، نگاهی به تلاش‌های صورت گرفته برای احیا و تقویت اقتصاد ملی ایران شده است. در بخش کتاب گشت، به بررسی چالش‌های موجود بر سر راه حوزه ادبیات پایداری پرداخته شده و مهمترین آثار این حوزه را معرفی شده‌اند.

این شماره مشتمل بر گفتارها و نوشتارهایی از موسی نجفی، جمیله علم الهدی، رضا غلامی، عبدالحسین خسروپناه محمد رجبی دوانی، هوشنگ جاوید، بهروز فرنو، سیدعباس نبوی، محمدرضا شفیعی‌فر، مصطفی ملکوتیان، حمید صالحی و محمدحسین جمشیدی، مهدی جمشیدی، محسن پرویز، محمدحسین متولی امامی وعلی ذوعلم در موضوعات یاد شده است.

انتهای پیام/

کد خبر : 69520
تاريخ ثبت خبر : ۲۱ خرداد ۱۳۹۷
ساعت بارگزاری خبر : ۱۱:۳۴
برچسب‌ها,

دیدگاه شما

( الزامي ) (الزامي)