| امروز دوشنبه, ۲۸ خرداد , ۱۳۹۷ |
سرخط خبرها:

تجدید چاپ کتاب؛


مقدمه‌ای بر سیر تطور منورالفکری در ایران از قاجاریه تا انقلاب اسلامی

چاپ دوم كتاب «مقدمه‌ای بر سیر تطور منورالفکری در ایران» اثر مشترک حبیب‌الله ابوالحسن شیرازی و پیمان خواجوی محققان گروه غرب‌شناسی پژوهشکده حکمت و دین‌پژوهی پژوهشگاه، در جایگاه خود نگاه جدیدی به روشنفکری داشته و در واقع تلاش می‌کند با استفاده از نظریه گفتمان، پردازشی نو از موضوع روشنفکری ایرانی داشته باشد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ـ تحلیلی طلیعه به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، کتاب «مقدمه‌ای بر سیر تطور منورالفکری در ایران» درصدد است تا سیر تفکر و روشنفکری در ایران را از دوره قاجاریه تا انقلاب اسلامی مورد بحث و تحلیل قرار دهد.

هم ‌زاد پنداری روشنفکری در ایران با روشنفکری در غرب باعث شده است تصور شود که رد و نقد یکی، باعث بطلان دیگری می‌شود. پر واضح است که روشنفکری در غرب در گام اول در مقابل اقتدار کلیسایی و تحجر قرون وسطایی ظهور کرد. اما عامل مشکلات در کشور ما نه تنها دین نبود، بلکه در بسیاری از مقاطع تاریخی دین نقش روشنگری را نیز ایفا کرده است.

چاپ دوم کتاب «مقدمه‌ای بر سیر تطور منورالفکری در ایران» اثر مشترک حبیب‌الله ابوالحسن شیرازی و پیمان خواجوی محققان گروه غرب‌شناسی پژوهشکده حکمت و دین‌پژوهی پژوهشگاه، در جایگاه خود نگاه جدیدی به روشنفکری داشته و در واقع تلاش می‌کند با استفاده از نظریه گفتمان، پردازشی نو از موضوع روشنفکری ایرانی داشته باشد.

monavaralfekri-b

چاپ دوم کتاب «مقدمه‌ای بر سیر تطور منورالفکری در ایران» از قاجاریه تا انقلاب اسلامی، از سه بخش اصلی به شرح زیر تشکیل شده است:

بخش اول: مبانی نظری

بخش دوم: گفتمان‌های روشنفکری در ایران

بخش سوم: تجزیه و تحلیل داده‌ها

چاپ دوم کتاب «مقدمه‌ای بر سیر تطور منورالفکری در ایران» از قاجاریه تا انقلاب اسلامی اثر مشترک حبیب‌الله ابوالحسن شیرازی و پیمان خواجوی، با قیمت ۲۴،۰۰۰ تومان توسط انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در اختیار مخاطبان قرار گرفته است.

علاقه مندان جهت کسب اطلاعات تکمیلی و تهیه کتاب می توانند به‌ وبگاه سازمان انتشارات پژوهشگاه مراجعه کنند.

انتهای پیام/

 

کد خبر : 38479
تاريخ ثبت خبر : ۱۹ دی ۱۳۹۵
ساعت بارگزاری خبر : ۱۰:۵۳
برچسب‌ها, , ,

دیدگاه شما

( الزامي ) (الزامي)