| امروز جمعه, ۱۶ خرداد , ۱۳۹۹ |
سرخط خبرها:

روح الله مومن نسب:


فردمحوری هیچ سنخیتی با اهداف قیام عاشورا ندارد

کارشناس فضای مجازی گفت: فردمحوری، لذت گرایی و سودگرایی که الان از فرهنگ غرب وارد جامعه ایرانی شده هیچ سنخیتی با اهداف عاشورا ندارند.

به گزارش پایگاه خبری ـ تحلیلی طلیعه به نقل از رادیو گفت و گو، ویژه برنامه «از سکوت تا بایکوت» به مناسب فرارسیدن ایام محرم و با موضوع تشکیک در شهادت امام حسین(ع) و حاشیه سازی های رسانه های مختلف غربی درباره این موضوع با حضور دکتر روح الله مومن نسب کارشناس فضای مجازی از شبکه رادیویی گفت و گو به روی آنتن رفت.

کارشناس فضای مجازی اظهار کرد: فضای مجازی بستر بسیاری از ابهامات و شبهه پراکنی ها و در عین حال کاملاً هدایت شده و هدفمند است.

وی افزود: کاربران فضای مجازی دقت داشته باشند که حداقل در این ایام محرم و صفر به فضای مجازی مراجعه نکنند تا در این فرصت به عزاداری خود برسند.

مومن نسب با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در رابطه با جنگ نرم گفت: مقام معظم رهبری می فرمایند: جنگ نرم به معنای ایجاد تردید در دل ها و اذهان مردم است. ایشان همچنین فرمودند سه مسئله اقتصادی، روانی و عملی کشور ما را تهدید می کند. به نظر می رسد همه این تهدیدها در عاشورا نیز وجود داشته است مردم در شرایطی بودند که به خاطر یک سکه دین خود را می فروختند و یا عملیات روانی به جایی می رسد که ابن زیاد با لباس امام وارد کوفه می شود و جریان را به شکلی مدیریت می کند و مردم را فریب می دهد. 

این کارشناس فضای مجازی خاطرنشان ساخت: شبهه افکنی ها ریشه در جهل دارد و متاسفانه در حال حاضر فضای مجازی هم به بستری برای چنین شبهه پراکنی هایی تبدیل شده است.  

وی مطرح کرد: جهل، پول و سیاست شیطانی سه رکنی است که برخی جریانات در فضای مجازی به دنبال آن هستند. ما باید مراقب رفتارهای خود در فضای مجازی و فضای حقیقی باشیم، در غیر این صورت به ابزار دشمن تبدیل می شویم و حتی در هیئت امام حسین(ع) نیز به نفع دشمن کار می کنیم.

مومن نسب بیان داشت: دین سکولار در فضای مجازی ترک امر به معروف و نهی از منکر است. فردمحوری، لذت گرایی و سودگرایی که الان از فرهنگ غرب وارد جامعه ایرانی شده هیچ سنخیتی با اهداف عاشورا ندارند.

این کارشناس فضای مجازی در پایان برنامه از سکوت تا بایکوت رادیو گفت و گو افزود: مسجد سکولار و هیئت سکولار همان مسجد ضرار است اگر به این سمت برویم مسلما در زمین دشمن قدم گذاشته ایم.

انتهای پیام/

کد خبر : 76639
تاريخ ثبت خبر : ۳۱ شهریور ۱۳۹۷
ساعت بارگزاری خبر : ۱۷:۴۸
برچسب‌ها, ,

دیدگاه شما

( الزامي ) (الزامي)