| امروز دوشنبه, ۲۳ مهر , ۱۳۹۷ |
سرخط خبرها:

ایمانی خوشخو خبر داد:


تشکیل کارگروه فرهنگ عاشورایی از نگاه هنر در کمیسیون هنر و معماری

رئیس کمیسیون هنر و معماری شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: برای جلوگیری از تولید آثار هنری ضعیف درباره اربعین، کارگروهی در کمیسیون هنر و معماری تشکیل خواهد شد تا موضوع فرهنگ عاشورایی از نگاه هنر را بررسی و تحلیل کند.

به گزارش پایگاه خبری ـ تحلیلی طلیعه به نقل از فارس، محمدحسین ایمانی خوشخو، رئیس کمیسیون هنر و معماری شورای عالی انقلاب فرهنگی در جلسه این کمیسیون گفت: پیاده روی اربعین پدیده‌ای است که افراد با فرهنگ های گوناگون با هم همراه می‌شوند و این پدیده علاوه بر اینکه از دیدگاه جامعه شناختی و مطالعات فرهنگی قابل بررسی است، هنر نیز می تواند با مستندسازی و تحلیل، جنبه های گوناگون آن را بیان کند.

رئیس کمیسیون هنر و معماری شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: متاسفانه در مواردی آثار هنری ضعیف درباره اربعین یا پدیده‌های دینی تولید می شود که مناسب نیست. ضرورت دارد که سیاستگذاری حرفه‌ای و علمی در این زمینه انجام شود و به این منظور کارگروهی در کمیسیون هنر و معماری تشکیل خواهد شد تا موضوع فرهنگ عاشورایی از نگاه هنر را بررسی و تحلیل کند.

ایمانی خوشخو درباره اسناد هنری تهیه شده در این کمیسیون گفت: اسناد سینما، تئاتر و موسیقی در این کمیسیون با استفاده از نظرات کارشناسان و هنرمندان هر حوزه تدوین شد و پس از هماهنگی های لازم و دریافت پیشنهاد‌های بخش‌های مدیریتی حوزه سینمایی، هنرهای نمایشی و موسیقی در این وزارت و دیگر دستگاه های مرتبط برای طرح در صحن شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه می شودl

در ادامه این جلسه موارد دیگری از اساسنامه بنیاد هنر عاشورایی نیز مورد بررسی قرار گرفت و اعضای کمیسیون نظرات و پیشنهادات خود را درباره ساختار ، اهداف و وظایف آن ارائه کردند.

انتهای پیام/

کد خبر : 56129
تاريخ ثبت خبر : ۲۱ آبان ۱۳۹۶
ساعت بارگزاری خبر : ۱۱:۱۳
برچسب‌ها, , ,

دیدگاه شما

( الزامي ) (الزامي)