| امروز شنبه, ۴ اسفند , ۱۳۹۷ |
سرخط خبرها:


تجدید چاپ دو کتاب فلسفی پس از دو دهه

کتاب «بازنگاری اساس‌الاقتباس» خواجه نصیرالدین طوسی و «فرهنگ اصطلاحات فلسفی ملاصدرا» پس از دو دهه تجدید چاپ شد.

به گزارش پایگاه خبری ـ تحلیلی طلیعه به نقل از شرکت چاپ و انتشارات، وابسته به سازمان اوقاف و امور خیریه، کتاب «بازنگری اساس‌الاقتباس» خواجه نصیرالدین طوسی را دکتر مصطفی بروجردی از زبانی فنی و علمی به زبانی ساده و امروزی در آورده است که به حوزه فن منطق اختصاص دارد.

 ویژگی مهم این کتاب که بعد از کتاب «شفا»ی ابن‌سینا یکی از بهترین و جامع‌ترین کتاب در فن منطق به زبان فارسی است، این است که به زبانی ساده تالیف شده و همه فنون و مباحث منطق به شکلی عمیق و مشروح در آن آمده است.

این کتاب برای نخستین بار در سال ۱۳۸۰ از سوی این انتشارات روانه بازار کتاب شده بود و با توجه به نیاز علاقه‌مندان و پژوهشگران و محققان مباحث فلسفی و منطقی در سال ۹۷ برای دومین بار منتشر شده است.

این کتاب در شمارگان یک هزار نسخه، ۷۴۶ صفحه و با قیمت ۳۳ هزار تومان عرضه شده است.

کتاب «فرهنگ اصطلاحات فلسفی ملاصدرا» هم که از سوی دکتر سیدجعفر سجادی گردآوری شده است،  شامل مجموعه‌ای از اصطلاحات این فیلسوف بزرگ ایرانی است که یا خود وضع کرده و یا به‌گونه‌ای به کاربرده است که تنها مراد و مقصود خودش بوده است و با آنچه مراد و مقصود دیگر فلاسفه اسلامی است, متفاوت و در معنایی غیر بوده است.

به نوشته سجادی آنچه در این کتاب آمده است، صرفا ناظر بر معانی و مفاهیمی است که این فیلسوف در قالب انواع اصطلاحات در فلسفه خود به‌کار برده است و تقطه اشتراک این اصطلاحات میان ملاصدرا و دیگر فلاسفه اسلامی اغلب اشتراک لفظی است.

این کتاب برای نخستین بار در سال ۱۳۷۹ از سوی انتشارات شرکت چاپ و انتشارات روانه بازار کتاب شد، در سال ۱۳۸۷ هم برای یک نوبت دیگر روانه بازار شده بود و امسال برای سومین بار منتشر شده است.

فرهنگ اصطلاحات فلسفی ملاصدرا در یک هزار نسخه، ۵۳۵ صفحه و با قیمت ۲۶ هزار تومان عرضه شده است.

انتهای پیام/

کد خبر : 70325
تاريخ ثبت خبر : ۳ تیر ۱۳۹۷
ساعت بارگزاری خبر : ۱۶:۵۹
برچسب‌ها, , ,

دیدگاه شما

( الزامي ) (الزامي)