| امروز پنج شنبه, ۴ بهمن , ۱۳۹۷ |
سرخط خبرها:


بیست و ششمین دوره جایزه جهانی کتاب سال فراخوان داد

فراخوان بیست‌ و ششمین دوره جایزه جهانی کتاب سال جمهوری اسلامی ایران در دو حوزه مطالعات اسلامی و مطالعات ایرانی منتشر شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ـ تحلیلی طلیعه به نقل از موسسه خانه کتاب، دبیرخانه جایزه جهانی کتاب سال جمهوری اسلامی ایران، بیست و ششمین دوره جایزه جهانی کتاب سال را با هدف شناسایی و معرفی کتاب‌های ارزشمند در دو حوزه مطالعات اسلامی و مطالعات ایرانی، در سه بخش تألیف، ترجمه و تصحیح که برای نخستین‌بار طی سال گذشته میلادی(۲۰۱۷) به زبان‌های گوناگون در کشورهای مختلف (غیر از ایران) چاپ شده است، در بهمن ماه سال جاری برگزار می‌کند.

بر  اساس فراخوان بیست و ششمین دوره جایزه جهانی کتاب سال از تمام ناشران، پدیدآورندگان و صاحب‌نظران دعوت می‌شود، یک نسخه از کتاب مورد نظر خود را برای شرکت در این دوره جایزه، به نشانی دبیرخانه ارسال کنند.

موضوع آثار ارسالی:

الف ـ مطالعات اسلامی: کلیات، معارف اسلامی، تاریخ اسلام، رجال، اخلاق، علوم قرآنی، حدیث، ترجمه متون اسلامی، قرآن‌پژوهی و تفسیر، فقه و حقوق اسلامی، علم کلام، فلسفه، تصوف و عرفان، تاریخ علم در اسلام، فرهنگ و تمدن اسلامی، اقتصاد اسلامی، هنر و معماری اسلامی، مطالعات اسلام معاصر و غیره.

ب ـ مطالعات ایرانی: کلیات، زبان و زبان‌شناسی ایرانی، مردم‌شناسی، تاریخ علم در ایران، شعر و ادب فارسی، تاریخ ایران، هنر و معماری ایرانی، تاریخ و تمدن ایران باستان، ترجمه آثار اندیشمندان ایرانی و غیره.

 ویژگی‌های آثار ارسالی:

 الف) برخورداری از ابتکار و خلاقیت در ارائه بینش اسلامی و تحقیقات و مطالعات ایرانی

ب) بهره مندی از ارزش های فرهنگی بسیار درخور توجه و منطبق با معیارهای تحقیقی و پژوهشی و استناد به منابع معتبر وعلمی.

ج) تناسب حجم کتاب با محتوا، فصل‌بندی موضوع ها، رعایت هماهنگی فصول و یک‌دستی مطالب، ذکر فهارس فنی، اهتمام به ویراستاری، آرایه مناسب کتاب و نداشتن اغلاط چاپی.

د) رعایت معیارهای اساسی ترجمه در کتاب های ترجمه شده

هـ) رعایت آداب و قواعد تصحیح انتقادی متون به همراه توضیحات و حواشی لازم، و ارائه نسخ بدل به حد کافی در کتاب های تصحیح‌ شده

از تمامی ناشران، پدیدآورندگان و صاحب نظران دعوت می‌شود یک نسخه از کتاب‌ مورد نظرخود را برای شرکت در این دوره از جایزه جهانی کتاب سال جمهوری اسلامی ایران، تا ۳۱ شهریورماه سال جاری به نشانی تهران، میدان هفتم‌تیر، خیابان قائم‌مقام فراهانی، ابتدای خیابان فجر، ساختمان شماره۷، طبقه پنجم، دبیرخانه جایزه جهانی کتاب سال جمهوری اسلامی ایران ارسال کنند.

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره ۸۸۸۶۱۳۲۰ تماس بگیرند و یا به سایت www.bookaward.ir مراجعه کنند.

انتهای پیام/

کد خبر : 68579
تاريخ ثبت خبر : ۵ خرداد ۱۳۹۷
ساعت بارگزاری خبر : ۱۶:۴۶
برچسب‌ها

دیدگاه شما

( الزامي ) (الزامي)