| امروز دوشنبه, ۲۵ تیر , ۱۳۹۷ |
سرخط خبرها:

استاد دانشگاه امام صادق(ع) مطرح کرد:


انسجام و برنامه‌ریزی دقیق نقطه قوت گفتمان نخبگان علوم انسانی

استاد دانشگاه امام صادق(ع) انسجام و برنامه‌ریزی دقیق را از نقاط قوت گفتمان نخبگان علوم انسانی برشمرد و خواستار تقویت مباحث انتقادی به غرب مدرن در این دوره آموزشی شد.

به گزارش پایگاه خبری ـ تحلیلی طلیعه به نقل از دفتر تبلیغات اسلامی، عطاءالله بیگدلی استاد حقوق دانشگاه امام صادق(ع) طی گفتگویی بزرگ‌ترین نقطه قوت گفتمان نخبگان علوم انسانی را انسجام و برنامه‌‌ریزی دقیق و استفاده از استادان متبحر ارزیابی کرد.
 

وی تجربه دو سال برگزاری دوره آموزشی گفتمان را از نقاط قوت آن برشمرد و با تأکید بر قدردانستن این تجربه مفید، افزود: به نظرم دوره هنوز به انسجام نظری نرسیده است که باید در این زمینه چاره‌اندیشی شود.
 

استاد حقوق دانشگاه امام صادق(ع) گفت: استفاده از بهترین استادان با گرایش‌های مختلف و ارائه بحث‌های متنوع، مقداری نخ پیوند انسجام نظری دوره را ضعیف کرده و مقداری تشتت نظری بر آن حاکم است.
 

وی با بیان اینکه مطالبی که یک استاد مطرح می‌کند با مطالب استاد دیگر همخوان نیست، تصریح کرد: البته از اهداف اصلی دوره این نبوده که چنین اتفاقی بیفتد و در نظر داشته که دانشجویان را با مباحث آشنا کند.
 

بیگدلی تنوع در ارائه مباحث و آشنایی دانشجویان با استادان بزرگ را برای سطح یک این دوره آموزشی مفید ارزیابی کرد و گفت: فکر می‌کنم که الآن نخ تسبیح رویکرد انتقادی است و این برای آغاز دوره کافی است.
 

وی اما برای سطح دو و در دوره تداوم، از مسؤولان برگزار کننده خواست که نظریه منسجم‌تری را برای مباحث انتخاب و ارائه کنند.
 

استاد حقوق دانشگاه امام صادق(ع) با پیشنهاد اینکه دوره تداوم نسبت به دوره‌های قبلی انتقادی‌تر برگزار شود، گفت: باید مباحث علم دینی و ایجابی‌تر را کم‌تر و بحث‌های انتقادی به غرب مدرن را تقویت کنیم.


انتهای پیام/

کد خبر : 51131
تاريخ ثبت خبر : ۲۲ مرداد ۱۳۹۶
ساعت بارگزاری خبر : ۱۲:۱۹
برچسب‌ها,

دیدگاه شما

( الزامي ) (الزامي)